Mydło Aleppo – naturalny, bezpieczny dla skóry środek myjący

0

mydło aleppoAlergie skórne dotykają coraz większej ilości osób. Atakują nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Okazuje się, że ich główną przyczyną jest chemia zawarta w kosmetykach, których używamy do codziennej pielęgnacji. Jeśli chcemy pozbyć się problemów skórnych, przywrócić skórze blask i dobrze ją nawilżyć, powinniśmy zacząć od zmiany środków myjących. Naturalnym i bezpiecznym nawet dla delikatnej skóry niemowlęcia środkiem do mycia są mydła Aleppo.

Pochodzenie mydła Aleppo

Mydło Aleppo uważane jest za najstarszy środek myjący na świecie. Swoją nazwę zawdzięcza miejscowości, w które po raz pierwszy zostało wyprodukowane – Aleppo w Syrii. Choć od jego powstania minęło ponad 2000 lat, to receptura wciąż pozostaje ta sama: olej laurowy, oliwa z oliwek oraz substancja spieniająca.

Niezwykłe właściwości mydeł Aleppo

Mydło Aleppo swoją sławę zawdzięcza niezwykłym właściwościom zdrowotnym. Przede wszystkim ma ono naturalny, w pełni bezpieczny dla nas skład – używając go, mamy pewność, że nie narażamy się na działanie konserwantów. Jest idealne dla alergików i małych dzieci. Stosowanie mydła z Aleppo poleca się osobom zmagającym się z różnego rodzaju problemami skórnymi (trądzikiem, egzemą, przesuszeniem).