Szampon z pokrzywy

0

szampon pokrzywowyPiękne, zadbane, lśniące włosy są efektem odpowiedniej pielęgnacji. Podstawę stanowi dobrze dobrany szampon, który będzie również korzystnie działał na skórę głowy. Ma to szczególne znaczenie, gdy zaczynają się problemy typu łupież i włosy przetłuszczone.

Jak pomóc włosom, które nadmiernie się przetłuszczają?

Chyba najbardziej polecanym kosmetykiem przy włosach przetłuszczających, jest szampon pokrzywowy. Jest to kosmetyk łagodny, zawiera substancje, które skutecznie myją, oczyszczają i pielęgnują zarówno włosy jak i skórę głowy. Przy łupieżu i nadmiernym wydzielaniu sebum, należy stosować środki, które nie podrażnią a wyciszą ten stan. Pokrzywa to roślina posiadająca wiele właściwości leczniczych, które zostały wykorzystane między innymi w leczeniu schorzeń skórnych. Preparaty z niej stosuje się także przy wypadaniu włosów.

Czy sam szampon będzie wystarczająco pomocny?

Włosy mające skłonność do szybkiego przetłuszczania nie powinny być niczym obciążane. Maseczki i odżywki do włosów przyspieszą ten proces. Szampon ziołowy z pokrzywą ma w swoim składzie tylko substancje niezbędne i konieczne do odzyskania blasku, puszystości i zdrowego wyglądu włosów. Pokrzywa dotlenia cebulki włosowe i pobudza wzrost włosów. Taki szampon powinien być wystarczający dla uzyskania zadowalającego efektu.