Ból stawów

Ból stawów jest odczuwany, jako uporczywy i może przepowiadać zmiany organiczne w tkankach stawowych i zaburzać ich funkcjonowanie. Przy pierwszych dolegliwościach należy sięgnąć po suplementy na stawy i wesprzeć organizm w regeneracji chrząstki i komórek. Najczęściej bóle pojawiają się w dużych stawach (kolana, bark, biodra, łokcie), czasami również w małych (kostki, międzypaliczkowe, nadgarstek itd.). Nie można ich zignorować lub kupować jakichkolwiek tabletek na stawy, trzeba przyjmować sprawdzony suplement diety na stawy, aby zapobiec rozwinięciu się poważnych patologii.

 

Przyczyny zaburzenia funkcjonowanie stawów

Czasami bóle stawów pojawiają się przy intensywnym wzroście kości u nastolatków z powodu niedostatecznego krążenia krwi. Jednak w większości przypadków są przejawem patologicznego procesu związanego z uszkodzeniem, stanem zapalnym lub zniszczeniem struktur stawowych lub sąsiadujących mięśni, nerwów, naczyń krwionośnych i kości. Dbanie o zdrowie stawów będzie procentowało na dalszym etapie życia, suplementy diety na stawy poprawiają ich mobilność, ograniczają sztywność i niwelują dolegliwości bólowe. Dostępne są tabletki na stawy zawierające cenne składniki roślinne, siarkę organiczną oraz wiele innych zapewniających wsparcie dla dużych i małych stawów.

Najczęstsze problemy w obszarze stawów to:

Nadmierna aktywność związana z pracą zawodową, sportem, hobby lub brak aktywności fizycznej i długotrwałe statyczne oddziaływanie na szkielet na tle niedostatecznego ukrwienia.
Choroba zwyrodnieniowa stawów, której bezpośrednią przyczyną jest niedostateczne ukrwienie, które najczęściej jest spowodowane: zwiększonym nacisk na staw z powodu przebytych urazów.
Związane z wiekiem zmiany zwyrodnieniowe w tkance kostnej i chrzęstnej: upośledzony metabolizm wapnia i fosforu (osteoporoza).
Procesy zapalne wywołane chorobą autoimmunologiczną lub infekcją (zapalenie stawów, zapalenie błony maziowej), z reumatyzmem, reumatoidalnym zapaleniem stawów, toczniem rumieniowatym układowym).
Uraz (stłuczenie tkanki miękkiej, złamanie kości, skręcenie i zerwanie więzadeł, uszkodzenie łąkotek).
Nadwaga (każde dodatkowe 0,5 kg zwiększa obciążenie stawów nóg o 1%).
Dna i inne zaburzenia metaboliczne w organizmie, w których brakuje pierwiastków śladowych, witamin i składników odżywczych.
Objawy problemów układu kostnego w obszarze stawów
Artretyzm – obrzęk, zaczerwienienie, ograniczenie ruchu i wystąpienie gorąca w stawie, poranna sztywność, bolesność.
Reumatoidalne zapalenie stawów – ogólne złe samopoczucie, ból nasila się w spoczynku, przy nadmiernym wysiłku fizycznym i rano, zmniejszając się wieczorem.
Zmiany zwyrodnieniowe – obrzęk i bolesność, podczas ruchu słychać chrupanie powierzchni stawowych.
Ostry ból stawów lub przewlekły ból stawów mogą być spowodowane różnymi patologicznymi procesami w organizmie. Czasami nie można ustalić prawdziwej przyczyny tego objawu. Suplementy na stawy pobudzają odbudowę tkanki łącznej, wystarczy przyjmować tabletki na stawy zgodnie z zaleceniami producenta, aby uzyskać ustąpienie stanu zapalnego, bólu i zwiększyć elastyczność stawową.

Najlepsze olejki CBD 30%

Jak leczyć niedomagania stawów?

Suplement diety na stawy mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, nie trzeba mieć recepty, aby kupić taki produkt i pomóc sobie w regeneracji stawów i odzyskaniu radości życia bez bólu. Składniki czynne pobudzają odbudowę chrząstki stawowej oraz tkanki łącznej.

Substancje czynne zawarte w suplementach na stawy:
Glukozamina – wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, regenerujące chrząstkę stawową, zabezpiecza stawy przed urazami.
Chondroityna – odbudowuje chrząstkę stawową, niweluje odczucia tarcia między stawami, pobudza powstawanie mazi stawowej.
Kwas hialuronowy – pomaga w uzyskaniu elastyczności i prawidłowej ruchomości stawów.
Korzeń lukrecji to naturalny przeciwutleniacz dobroczynnie wpływający na stan kości oraz stawów.
Hydralizowany kolagen morski – działanie przeciwreumatyczne, pobudza metabolizm komórek kostnych oraz chrzęstnych wspierając ich rozrost, prowadząc do odbudowy tkanek stawowych.
Siarczan chondroityny – jest substancją znajdującą się w płynie stawowym i chrząstkach, jego uzupełnienie zapewni odbudowę i elastyczność stawów.
Wyciąg z kłącza imbiru – ma działanie rozgrzewające, przeciwzapalne a także antyoksydacyjne, znacznie zmniejsza odczuwanie dolegliwości reumatycznych.
Przed rozpoczęciem przyjmowania suplementu diety na stawy, należy dokładnie zapoznać się z ulotką. Nie można ich stosować, jako zamiennika zróżnicowanej diety.