Magnez

0 Comments

Magnetovit to zupełnie nowy preparat magnezowy. Jego istotną częścią częścią składową jest najlepiej przyswajalny magnez wzbogacony jonami wapnia. Jest dostępny w formie płynu, co zwiększa przyswajalność jego składników aktywnych.
W jego skład wchodzą: woda, jony magnezu (84% zalecanej dziennej dawki) i jony wapnia (20% zalecanej dziennej dawki).

Nie wszystkie preparaty z magnezem zapewniają zaspokojenie dziennej jego dawki w w jednej tabletce, czy porcji. Powoduje to ciągły niedobór tego pierwiastka, co ma negatywny wpływ na zdrowie.

Niedobór magnezu w organizmie objawia się: rozdrażnieniem, nerwowością, zmęczeniem i skurczami mięśni (drganie powiek). Na niedobór lub wręcz brak magnezu w organizmie cierpią osoby ciężko pracujące umysłowo lub fizycznie, narażone na ciągły stres, kobiety w ciąży lub dotkniętym już menopauzą oaz osobom stosującym restrykcyjne diety odchudzające. W takich przypadkach bardzo przydaje się preparat zawierający magnez najlepiej przyswajalny, jak właśnie Magnetovit.

Zawarty w preparacie magnez pomaga:
– zwalczać zmęczenie fizyczne i znużenie umysłowe,
– utrzymywać równowagę elektrolitową,
– w prawidłowym działaniu układu nerwowego,
– w utrzymywaniu właściwego metabolizmu energetycznego,
– w prawidłowym działaniu mięśni, w tym serca,
– w utrzymaniu dobrego stanu kości.

Magnetovit zawiera nie tylko dobrze przyswajalny magnez, ale i wapń, gdyż zdolność utrzymywania stałego stanu magnezu i wapnia są ze sobą powiązane, także w związku z ich regulacją hormonalną. dlatego ich równoczesna obecność w jednym preparacie jest zazwyczaj sprawą bardzo pożądaną.

Trzeba również podkreślić, że Magnetovit zawiera magnez naturalny, co tym bardziej czyni go preparatem godnym uwagi.

Magnetovit – preparat bezpieczny dla zdrowia

Preparat zawiera najlepszy magnez w przyjaznej dla stosującego go pacjenta. Oprócz niego jest uzupełniony wapniem, który:
– jest niezbędny dla właściwego stanu zębów i kości
– ma wpływ na prawidłowe krzepniecie krwi oraz metabolizm energetyczny
– jest istotny na prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz enzymów trawiennych

Dzięki takiemu składowi, preparat jest bardzo ceniony przez osoby cierpiący na braki magnezu i wapnia w organizmie. Bywa on jednym z najczęściej wybieranych tego typu preparatów zawierających dobry magnez. Wygodny sposób stosowania oraz szybkie przyswajanie zawartych w nim wapnia magnezu wpłynęło już niejednokrotnie na decyzję osób muszących uzupełnić ich poziom.
Producent podkreśla, że jego produkt jest suplementem diety, która powinna być odpowiednio zrównoważona pod kątem wszystkich niezbędnych składników odżywczych niezbędnych dla właściwego działania organizmu.

Jak dawkować i przechowywać Magnetovit?

Zaleca się przyjmowanie 3 ml preparatu raz dziennie, w formie rozcieńczonej.

Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej – maks. 25 stopni, w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz chronić przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych. Przydatność do spożycia: 180 od otwarcia. Jedno opakowanie zawiera 250 ml preparatu.

ADEK Forte Kompleks Witamin od firmy MyVita to unikalny preparat zawierający w swoim składzie witaminy A, D, E i K, czyli wszystkie witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Stosowany jest w celu uzupełnienia ich niedoborów, które mogą być groźne dla zdrowia. Z racji tego, że każda z wyżej wymienionych witamin pełni określoną funkcję w organizmie, ich właściwości należy wskazać z odpowiednim podziałem.

Witamina A
Wśród jej wielu funkcji na uwagę zasługują:

Zachowanie zdrowego wyglądu skóry
Wsparcie dla układu odpornościowego
Poprawa ostrości wzroku szczególnie po zmroku (zapobieganie tzw. „kurzej ślepocie”)
Utrzymanie prawidłowego metabolizmu żelaza
Witamina D
Jej głównym zadaniem jest regulacja metabolizmu wapnia w organizmie. Poprawia jego wchłanianie w jelitach, a także przyswajalność przez kości, dzięki czemu są one silne i zdrowe. Witamina ta pomaga także w zachowaniu zdrowych i mocnych zębów.

Witamina E
Jest to witamina pełniąca funkcję przeciwutleniacza. Dzięki temu chroni komórki przed bardzo groźnym dla nich zjawiskiem zwanym stresem oksydacyjnym. Ponadto zmniejsza ona zmęczenie i wpływa na trwałość naczyń krwionośnych poprzez zwiększenie elastyczności ich ścian.

Witamina K
Do dwóch podstawowych funkcji witaminy K należą regulacja procesu krzepnięcia krwi, a także wzmocnienie układu szkieletowego człowieka. Skutkami jej niedoboru mogą być nadmierne krwawienia, trudno gojące się rany, czy też większa liczba złamań patologicznych.

Sposób użycia
Zażywać 1 kapsułkę dziennie popijając wodą, niezależnie od posiłków. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji spożycia preparatu. Suplementu diety nie należy stosować jako substytutu diety zróżnicowanej.

Główne składniki
Do głównych składników preparatu należą witaminy A, D, E i K w postaciach:

palmitynian retinylu (witamina A)
cholekalcyferol Quali®-D (witamina D)
D-alfa tokoferol Quali®-E (witamina E)
menachinon-7 z natto VitaMK-7® (witamina K).

Pojemność
W jednym sprzedawanym przez nas opakowaniu znajduje się 60 kapsułek (wystarcza na 2 miesiące suplementacji).